Yazar 07 Ağustos 2011 Teknoloji | Yorum Yok

Yüksek Çekim Kuvvetine Sahip Kablosuz İnternet!

IEEE, yeni kablosuz standardı 802.22’yi duyurdu. Anormal derecede yüksek bir çekim gücü olan yeni standardın kapsama alanını okuyunca çok şaşıracaksınız…

Kablosuz veri aktarımı konusunda çalışmalar yapan IEEE, yeni kablosuz bağlantı standardı olan 802.22’yi duyurdu. Günümüzde oldukça yetersiz kalmaya başlayan kablosuz ağ problemini muhtemelen kökten çözecek olan bu yeni standart, kapsama alanı konusunda göz dolduruyor. Açıklamalara göre bir kablosuz verici, yaklaşık 31.000 kilometrekareden algılanabiliyor olacak. Yanlış okumadınız, tam 31.000 kilometrekare.

Bölgesel kablosuz ağı kurulumu için hazırlanan bu yeni standardın, televizyon sinyalleriyle karışmaması da sağlanmış. Wireless Regional Area Network’ün (WRAN) veri aktarım hızı ise ilk etapta 22 Mbps olacak.

Yeni 802.22 standardı sayesinde kullanıcıların evini komple internet bağlantısı ile donatmak yerine, uydu alıcısı gibi minik bir kutuyla internete girmeye hazır olmaları sağlanmaya çalışılıyor. Fikir oldukça güzel görünüyor. Umarız gecikme sorunu da minimal düzeyde kalır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir