Yazar 06 Ağustos 2011 Bilgisayar, Slide | Yorum Yok

Pierre Cardin Tablet PC Tanıtıldı!

Tablet bilgisayar pazarındaki müthiş hacim birçok üreticinin dikkatini üzerine çekmeyi başarmış durumda ancak bu pazara dâhil olan öyle bir firma var ki, birçok üreticiyi şaşırtmayı başardı. Dünyaca ünlü giyim markası Pierre Cardin, 7-inç genişliğinde çoklu dokunmatik kapasitif ekranı içeren ve Android 2.2 işletim sistemini temel alan yeni internet tabletini tanıttı.

Samsung tarafından üretilen ARM Cortex-A8 tabanlı 1 GHz frekans hızında çalışan S5PV210 işlemcisiyi içerecek olan tabletin ekran çözünürlüğü 800 x 480 piksel olarak belirlenirken 512 Megabayt kapasitesinde DDR2 bellekle donatıldığını da hatırlatalım. 4 Gigabayt kapasitesindeki dahili depolama alanı sunacak olan tablet, 16 Gigabayt’a kadar hafıza artırımını ise MicroSD kart yuvası üzerinden gerçekleştirebiliyor.

1.3 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerasıyla birlikte görüntülü görüşmelere ve fotoğraf çekimine imkân sağlayan kamera, Pierre Cardin logolu deri taşıma kılıfı ile birlikte satışa sunuluyor. 19.5 x 12.3 x 1.4cm boyutlarında ve 520gr ağırlığında olan tablet bilgisayara sahip olmak içinse hali hazırda 275.00£ gözden çıkartmanız gerekiyor.

Maxicep

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir