Yazar 06 Ağustos 2011 Bilgisayar, Slide | Yorum Yok

Pandigital Firmasından, Üç Yeni Android İşletim Sistemli Tablet!

Dijital kitap okuyucuları ve dijital fotoğraf çerçeveleriyle oldukça önemli bir popülerlik çizgisi yakalamayı başaran Pandigital firması şimdilerde ise giriş seviyesi tablet bilgisayar segmentinde başarılı olmayı amaçlıyor. Bu tablet bilgisayarıyla birlikte dar gelirli ailelere hitap edecek olan firma, Nova, Planet ve Star ismini verdiği üç yeni tablet bilgisayar modeliyle birlikte karşımıza çıktı.

Pandigital Nova

7 inç genişliğinde bir ekranı içeren bu model 600 x 800 piksel çözünürlüğünde görüntü oluşumuna imkân sağlarken, çoklu dokunmatik destekli ActiveTouch TFT LCD ekran yapısını bünyesinde barındırıyor. Android 2.3 işletim sistemi üzerinde şekillenen, 4 Gigabayt kapasitesinde dâhili depolama kapasitesi sunan tablet, 512 Megabayt DRAM ile birlikte gelirken 32GB’a kadar microSD desteği, arka kamera, 802.11 b/g/n WiFi, microHDMI portu ve miniUSB 2.0 çıkışı sunuyor.

Pandigital Star

7 inç genişliğinde 800 x 480 piksel çözünürlük oluşumuna imkân sağlayan çoklu dokunmatik destekli ActiveTouch TFT LCD ekranı içerecek olan bu model, Android 2.3 işletim sistemini bünyesinde barındırıyor. 2 Gigabayt kapasitesindeki dâhili belleği içeren cihazın ön ve arka yüzeyinde kamera bulunurken, 256MB DRAM bellek, 32GB’a kadar microSD desteği, 802.11 b/g/n WiFi, microHDMI portu ve miniUSB 2.0 çıkışı gibi özellikleri de barındırdığını hatırlatalım.

Pandigital Planet

7 inç genişliğinde 600 x 800 piksel çözünürlüğünde görüntü oluşumuna imkân sağlayan çoklu dokunmatik destekli ActiveTouch TFT LCD ekranı içeren bu model, Android 2.2 işletim sistemiyle birlikte geliyor. 2 Gigabayt paylaşımlı dâhili depolama alanı sunan cihazın arka yüzeyinde görüntüleme için bir kamera bulunurken, 256MB DRAM bellek, 32GB’a kadar microSD desteği, 802.11 b/g/n WiFi, microHDMI portu ve miniUSB 2.0 çıkışı gibi özelliklerde cihazın bünyesinde bulunuyor.

Tabletlerin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatları ise şöyle şekilleniyor;

• Pandigital Nova – 170 Dolar – Önümüzdeki hafta satışta,
• Pandigital Star – 159 Dolar – Ağustos ayında satışta,
• Pandigital Planet – 189 Dolar – Hali hazırda satışta,

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir