Yazar 24 Temmuz 2011 Slide, Teknoloji | Yorum Yok

Panasonic Firmasından, Elektronik Kitap Okuyucu Raboo UT-PB1!

Global pazarın en önemli elektronik üreticilerinden birisi olan Japonya kökenli Panasonic firması, Android işletim sistemini içeren yeni elektronik kitap okuyucu Raboo UT-PB1 adlı modelini tanıttı. 7 inç genişliğindeki ekranıyla 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde görüntü oluşumuna imkan sağlayan ve 8 Gigabayt’lık dâhili hafıza ile birlikte gelen elektronik kitap okuyucusu gücünü 1 GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden almakta.

microSDHC kart girişi ile toplam depolama alanı 40GB’a kadar arttırılabilen okuyucu, 1.3 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerasıyla görüntü oluşumuna imkan sunarken 400 gram ağırlığında olup 13.9 x 206 x 133 mm boyutlarında tasarlanmış. Kullanıcılarına klasik bir elektronik kitap okuyucusundan daha fazlasını vaat etmeyi başaran cihaz, oyun oynamanızı ve Wi-Fi ağı sayesinde internete bağlanmanıza imkân sağlıyor.

XMDF, H.264, MPEG-4, WMV, AAC, MP3 ve WMA formatlarına destek sunan elektronik kitap okuyucusu 10 Ağustos itibariyle 440 dolara satışa sunulacak.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir