Yazar 24 Temmuz 2011 Slide, Telefon | Yorum Yok

Nokia’nın Yeni Akıllı Cep Telefonu X7!

Son dönemlerde yaşadığı tahlisiz gidişata dur demek için yol haritasını değiştirerek akıllı cep telefonları üzerinde yoğunlaşmaya başlayan Finlandiya kökenli mobil cihaz üreticisi Nokia, sıra dışı tasarımıyla ve güçlü alt yapısıyla birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni akıllı cep telefonu X7’i kısa bir süreç öncesinde tanıtmıştı.

4 inç genişliğindeki AMOLED dokunmatik ekranıyla 360 x 640 piksel çözünürlük oluşumuna imkân sağlayan cihaz, çift LED flaş desteğini bünyesinde barındıran 8 Megapiksel çözünürlüklü kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken 10.2Mbps’e kadar HSDPA erişim hızını destekliyor.

HD oyunlar ve videoları sorunsuz bir şekilde oynatabilmenizi sağlayan cihaz USB desteğini de bünyesinde barındırırken, Symbian’ın en güçlü sürümü olarak karşımıza çıkan Symbian^3 Anna ile birlikte kullanıcılarına sunuyor. Nokia tarafından geliştirilen en hızlı mobil cihaz olarak karşımıza çıkaracakları Nokia X7 için firma yetkilileri tarafından hazırlanan tanıtım videosunu YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir