Yazar 11 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Hayat Bir Plan İşte

Okul hayatı, iş hayatı günlük özel hayat falan derken bin parçaya bölünüyoruz değil mi? Hepsinin de en dibe vurduğumuz zamanları en ayaklarımız havalarda olan anları da geliyor geçiyor.Tek akılda kalan o uç noktalar.Sıradan olan şeyler pek akılda kalmıyor unutuluyor gidiyor.

Bu yaz herşeyi düşünecek çok vaktim oldu aktif olmadım kabuğuma çekildim.Sıkıldım falan ama işe de yaradı gibime geliyor.Neler yaşadığımı uzun uzun düşündüm hatırlamaya çalıştım çocukluğumu,en uç noktalarımı..Hatırlarken o an ki hislerimle hatırladım hem de.Gözlerimi kapatsam sanki ordaydım.Aynı nefes alış verişlerle eskilerin içinde.

Bir kaç sene öncesine gelince bişey farkettim.Günler güzel de olsa kötü de olsa sıkıcı da olsa düşünmeye başlayınca hepsini hatılıyorum.NE fark var derken farkı anladım.Fark plan yapmamdı.Gerçekleşmeden önce üzerinde deliler gibi gece gündüz düşünür hayallerinizde yaşarsanız yıllar geçse de unutmuyosunuz.Hatta hayallerinizde ki kadar güzel geçmese de problem değil hafızanız bunu da halledebiliyor. En azından benim ki:)

Bunu farkettim ya artık herşeyi planlıyorum.İki gün sonrasını da yıllar sonrasını da.Tabi bunu yapmak için hayattan beklentilerin düşmemesi gerekiyor bence.Umutlu olmak güzel olacağına inanmak.Ben hiç Secret  tarzı kitaplar okumadım.Gerek de yokmuş baktım zaten pozitif düşünce benim içimde varmış.

Şimdi herkese tavsiye etmezsem olmaz.İyi düşünün iyi olsun.Ama gerçekten düşünün planlayın hayal edin.Öyle olmasına çok büyük fayda sağlıyor inanın.Yaptım olacak demeyin siz yine de istedim ,hayal ettim,planladım olması çok yüksek ihtimal deyin:) Olmazsa da vardır herşeyin hakkında bir hayır..

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir