Yazar 01 Ağustos 2011 Sağlık, Slide | Yorum Yok

Geçmişten Günümüze Dek Gelen Mucize: Kil

Ünlü kozmetik ve güzellik firmalarının ürünlerinde kullandığı kil gerçekten de çok faydalı.Minik minik kremlere maskelere ödenen yüzlerce liraya karşın aktarlarda doğal, her cilt yapısına uygun kili bulmak çok kolay ve de uygun.Sivilcelere,lekelere bire bir etkili olan bu ürün şimdilerde tüm kadınların gözdesi.Kil, sulandırılmış alüminyum  ile meydana gelen  tortudur ve granitin yavaş aşınması ile oluşur. Farklı  oranlarda demir oksit, tuz, kalsiyum ve oligo elementler gibi değişik elementler, kile terapi niteliklerini ve rengini verir.

Beyaz kil en doğal olanıdır ve normal ve karma ciltler için tercih edilir. Yeşil kil, daha güçlü terapi etkiye sahiptir ve daha kurutucudur, bu yüzden yağlı cilt için kullanın. Pembe kil hassas ciltler için ve kırmızı kil dolaşımı arttırmak için uygun.

Kilden maske yaparken dikkar etmeniz gereken bir kaç nokta var.Öncelikle kil suyla karıştıktan sonra  pütürlü bir yapıya sahip olmamalı.Düz saten olmalı, çok curu olursa ciltte durmaz çok kuru olursa da cilde iyi nüfuz etmez.Dengesi ii ayarlanmalı.İçine zeytin yağı atılabilir.Son olarak da maskeyi uyguladıktan sonra kurumasını beklerken mimik yapmaktan gülmekten konuşmaktan kaçınmak maskeyi kırmamak ve kuruyup germeye başladığı an hemen temizlemek de çok önemli.

Eskilerin temizlik ve güzellikte vazgeçilmezi olan kil kadınlar için  tekrar geri döndü

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir