Ne gördüm ne öğrendim neyi beğendim beğenmedim hepsi burada.Yorumlarınızla bize katılın

Ehliyet Sınavı mı Öss mi

Yazar 20 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Ehliyet Sınavı mı Öss mi

Evet bugün bilenler bilir ehliyet almak için sınavlar yapıldı.Trafik,sağlık ve motor alanlarında 2.5 saatlik bir sınavdı.

Çok şükür sınava girebildim.Ramazan boyunca geç yatıp kalkmaya alışmış bünyem her ne kadar bugün bana aksiyonlar yaşatmış olsa da yine de çok şükür.

Kulağımın dibindeki alarmı duymadığıma inanamıyorum.Nasıl bir uykudur bilemedim.Daha önce de yaşamadım.Hayır sınav  için de bir saatlik yol gitmek gerekince de geriliyor tabi insan.Kendi şehrimde sınava giremedim.Sanırsın Öss mübarek.Neymiş telefon yokmuş, salonda son iki kişi kaldığında ikisi birden çıkabilir tek öğrenci kalamazmış da falan filan.Sanırım öss den yenen darbelerin acısı böyle sınavlarda çıkartılıyor.

Soruları bilmiyoruz ama son beş sınavı çöz yeter.Gerçi şimdi ben böyle konuşup kalırsam da hiç şaşırmam=)Kınamadığımı yaşamadığım hiç olmadı çünkü. Özellikle bugün bunu bi kez daha farkettim.Ve her farkettiğimde ki gibi tekrar kendime söz veriyorum öyle her şeye şaşırma herşey olabilir diyorum.Kazasız belasız sınavlarını atlatan herkese de hayırlı olsun diyorum.Sonuçlar çıkınca tekrar konuşuruz =)

Hayat Bir Plan İşte

Yazar 11 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Hayat Bir Plan İşte

Okul hayatı, iş hayatı günlük özel hayat falan derken bin parçaya bölünüyoruz değil mi? Hepsinin de en dibe vurduğumuz zamanları en ayaklarımız havalarda olan anları da geliyor geçiyor.Tek akılda kalan o uç noktalar.Sıradan olan şeyler pek akılda kalmıyor unutuluyor gidiyor.

Bu yaz herşeyi düşünecek çok vaktim oldu aktif olmadım kabuğuma çekildim.Sıkıldım falan ama işe de yaradı gibime geliyor.Neler yaşadığımı uzun uzun düşündüm hatırlamaya çalıştım çocukluğumu,en uç noktalarımı..Hatırlarken o an ki hislerimle hatırladım hem de.Gözlerimi kapatsam sanki ordaydım.Aynı nefes alış verişlerle eskilerin içinde.

Bir kaç sene öncesine gelince bişey farkettim.Günler güzel de olsa kötü de olsa sıkıcı da olsa düşünmeye başlayınca hepsini hatılıyorum.NE fark var derken farkı anladım.Fark plan yapmamdı.Gerçekleşmeden önce üzerinde deliler gibi gece gündüz düşünür hayallerinizde yaşarsanız yıllar geçse de unutmuyosunuz.Hatta hayallerinizde ki kadar güzel geçmese de problem değil hafızanız bunu da halledebiliyor. En azından benim ki:)

Bunu farkettim ya artık herşeyi planlıyorum.İki gün sonrasını da yıllar sonrasını da.Tabi bunu yapmak için hayattan beklentilerin düşmemesi gerekiyor bence.Umutlu olmak güzel olacağına inanmak.Ben hiç Secret  tarzı kitaplar okumadım.Gerek de yokmuş baktım zaten pozitif düşünce benim içimde varmış.

Şimdi herkese tavsiye etmezsem olmaz.İyi düşünün iyi olsun.Ama gerçekten düşünün planlayın hayal edin.Öyle olmasına çok büyük fayda sağlıyor inanın.Yaptım olacak demeyin siz yine de istedim ,hayal ettim,planladım olması çok yüksek ihtimal deyin:) Olmazsa da vardır herşeyin hakkında bir hayır..

Birbirine Benzeyen Ünlüler

Yazar 08 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dış görünüş önemli ama herkesin de bir benzeri varken farklılığı ruhlarda aramak gerekiyor.Ünlü oldukları için benzerleri bulunmuş ama sanmayın ki sizin de bir benzeriniz yok=)

Karavan Turizmi

Yazar 08 Ağustos 2011 Gez-Gör, Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Karavan  Turizmi

Ülkemizde çok güzel karavan turizmi yapılıyormuş da benim haberim yokmuş.Belki sizin de duymadığınız bir konudur diye biraz bahsetmek istiyorum.Uluslararası standartlarda karavan alanları varmış. Park alanlarında özel koşullar sağlanıyormuş. Hİjyenik wc -banyo ve mutfaklar  karavan alanı içerisinde sadece tatilcilere tahsis ediliyormuş.

Düşününce çok rahat ve doğal olduğunu sizde anlıycaksınız.Ayrıca çok da uygun.Gençler için çok iyi bir alternatif olabilir.Denize sıfır kendi odanda kendi yatagında kendi pişirdiklerinle doğal ortamda tatil yapmak gibisi yoktur diye düşünüyorum.Ayrıca gezgin ruhu olanlar için de biçilmiş kaftan.Heryaz ayrı bir koy ayrı bir doğal güzellik görmeyi kim istemez.

Ben bu fikre düşündükçe ısındım hatta bayıldım diyebilirim.Yüzlerce insanın girdiği klorlu havuzlar,beklentilerinizi karşılamayan otel odaları yerine kendi eviniz kendi eşyalarınız tertemiz doğal bir tatil.Gençler arkadaşlarıyla kısıtlı imkanlara rağmen tatilin tadını bu yolla çıkartabilirler.Ayrıca bu bahsettiğim karavan tatil için özel ayrılan parkların farkında olan yabancılarmış.Yabancu turistlerin ilgilisini çekmiş ve çoğunluk oluşturmuşlar ben hala uyuyorum:)

Şifre: Tetraktis

Yazar 07 Ağustos 2011 Bilim, Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Şifre: Tetraktis

Pisagor:  Geriye hiçbir yazılı eser bırakmayan, Yunanlı filozof  ve matematikçi.Pisagor tarikatı, onun rakamlar ve ruhun göçüyle ilgili çalışmalarını aynı  gizlilik ve bağlılıkla bugün kadar sürdürdü.

P.A. Goran: uluslararası bilişim devi JCN’ in kudretli başkanı.Bütün dünyaya hükmetmek ona yetmiyor ve daha fazlasını istiyor.

Tetraktis: Pisagor öğretince aritmatik ve geometrinin temel figürü.

4 – 3 + 2+ 1= Tetraktisin Şifresi

İktidar hırsı ve evrenselcilik tutkusunun anlatıldığı bir entrika ; Yunan felsefesi ve matematikle beslenen fantastik bir gerilim hikayesi.

Kitabın Yazarı: Armand Herscovici

Türü: Bilim

Yayın: Güncel Yayıncılık

 

Kitap enteresan konu ve bakış açısıyla ve sonuna kadar koruduğu gizemle okuyucunun elinden düşmemesini garantiliyor.Okurken dikkatli okumak anlamlara simgelere söz edilen amaç ve misyonlara değer vermek ve üzerinde düşünmek gerekebiliyor.Hayrete de düşebilirsiniz sıkıla da bilirsiniz bu tamamen sizin bakış açınızla alakalı.Dünyaya  yöneltilen farklı bakış açılarını ve başarının kesin yollarını ve en önemlisi pisagorculuğu merak ediyorsanız bu kitabı okuyun.

Yanlış Anlaşılmış Şarkı Sözleri

Yazar 01 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Yanlış Anlaşılmış Şarkı Sözleri

Eminim aralarında sizin de yanlış bildikleriniz vardır hem kendinize hem de anlaşılanlara gülmeye hazır olun =)

1) Bir barta kulesi üstünde –> Bİr bar taburesi üstünde  Teoman

Bir bar taburesi – bir fanta kulesi  Teoman

 

2)Ya bu gece gel ya da gelir ecel – ya bu gece gel ya da delirecem  Yaşar

 

3) ankara’dan adil geldi,

elde bir ayran tavası,

adem babam beni çok severmiş..

4)Zaten canın çıksın yoksun yanımda –> zaten canım sıkkın yoksun yanımda  Tarık

5)İsviçre de  hayat bayram olmadı daha ..–> Hiç bir kere hayat bayram olmadı ya da  Bulutsuzluk Özlemi

 

6) Bu sabah yağmur var İstanbul’ da–> mustafaaa yağmur var istanbulda M.F.Ö

 

7)Dam üstünde un eler –> Dam üstünde uğneler. İbrahim Tatlıses

 

8)denizleri asta gel kurbanin olam
denizleri asta gel kurbaga adam

 

9)papatya gibisin beyaz giyince = papatya gibisin beyaz ve ince

umut baki dunya fani = unutma ki dunya fani (baris manco)

ates bocegim salih = ates bocegi misali (deniz seki)

10)”ya bu gece gel ya da gelir ecel” –>” ya bu gece gel ya da yerim reçel”–>”ya bu gece gel ya da gelir yücel”

11)tren gelir hoş gelir
ley ley lümü lümü ley
o dağları boş gelir (odaları boş gelir)
lümü lümü güzel
gel bize

12)arkadaşım eş arkadaşım şek”-“arkadaşım eş arkada şimşek”

13) ne diyo ne diyo ” sen kartanesi bombilimin ucuna” mı?
hayır be “bir kar tanesi tam dilimin ucunda”

14)haydi gel benimle ol
oturup yıldızlardan bakalım dünyadaki neslimize dermiş sezen aksu..ben de habire
oturup yıldızlardan bakalım dünyadaki resmimize (yanlış)

15)ay inanmıyorum –>ayran buyrunn Aşkın  Nur Yengi

 

16)yanarım yanarım tutusur yanarım
kavurur atesim seni de beni de (buraya kadar gayet iyi)
bel ağrım!!!

17)gülben ergen: ben kötüyüm sen iyi mi
anlaşılan: ben öcüyüm seni yerim

 

18)yıldız tilbe: hafife almaaa aşk vurur insanaaaa
afife ablaaaa aşk vurur insanaaa!!!

19)söylenen: bu kez anladım. kartonlardan yapma siperlere pusuyorum.
aranje: bu kez anladım. kartonlardan yapma siperlere pısıyorum.

20) yeter ki onursuz olmasın aşk

anlaşılan: yeter ki olumsuz olmasın aşk.

Source Code

Yazar 01 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Sinema, Slide | Yorum Yok

Source Code

Filmler beni korkutuyor.Hayır korku filmleri değil tabi.Hayal gücünün olduğu filmlerden artık korkuyorum.Neden mi? Gerçek olursa diye.Bu konu da daha önce de fikirlerimi söyledim hatta ispatlar gibi örnekleriyle anlattım.

Yine  de gittim etkilendiğim konuda bir film izledim.Source Code.Gerçekten çok başarılı.İzlemek isteyenler hiç durmasın benim gibi geç kalmasınlar.Üzerinde  düşünülmesi konuşulması gerekn bu filmin mantık olarak yakınlarını benzerlerini bulmak çok zor değil.Bu filmde de hayatın akışına bu bilindik konuyo farklı bir açıdan bakarak izleyicilere keyifli ve merak dolu anlar yaşatmış.

Başrollerinde Jake Gyllenhaal,  Michelle Monaghan,  Vera Farmiga,  Jeffrey Wright.  Şimdiden iyi seyirler

Rapçi Ceza Ama Ne Ceza

Yazar 01 Ağustos 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Rapçi Ceza Ama Ne Ceza

Dün gece Cnn Türk ‘de Okan Bayulgen ‘in programına katılan Ceza beni hüsrana uğrattı.Kendi şarkı sözlerini yazıp düzene karşı olan tavrıyla tanınan bilinen rapçileri ben böyle bilmezdim.Konuşması,verdiği cevapların bayağılığı beni çok ama çok şaşırttı.Özgünlüğe dair hiç bir kırıntı bulamadığım sözlerinden sonra bu eleştirimi paylaşmak istedim.Süper büyük koyu fanatikleri varsa da umrumda değil.Biraz objekif bakmayı öğrenmek zorundayız.Adamın hiç bir birikimi kendisine kattığı kültürü yokmuş gibi.Espri ya da hiciv zekasını inanın görmek imkansızdı program boyunca.Onu dinlerken çok ama çok sıkıldım.Yanlış anlaşılmasın şarkılarına sözüm yok ama onun dışındaki sözleri tavırları karakteri rap e hiç ama hiç uygun değil bence.Ben bir rapçinin şarkılarında ki sözleri kadar sorulara verdiği yanıtların da çarpıcı ve dikkat çekici olmasını beklerdim.Sanırım bu beklentim yersiz değil.Çünkü kendilerini farklı tanımlayan hayata farklı açıdan baktıklarını söyleyen rapçilerin bizi yorumlarıyla da şaşırtmaları gerekmez miydi? Gerçi ben böyle bir tarz bekleyip de bulamadığım için yeteri kadar şaşırdım ama neyse.Ülkemizde rap karşılıklı atışmaktan ileri gitmedi.Dinleyenlerine hayata bakış açılarında ki farklılığı bu açıdan baktıklarında ki isyanı,gerekçesini değil sadece kafiyeli hakaret etmeyi, kötü söz söylemenin maharet olduğunu, alkışlandığını öğretti.Eleştiriyle hakaret arasında ki farkı kapattı.İyi mi yaptı bir düşünün.Özetle çok şaşırdım.Neden ülkemizde rap olmadığını da anlamam da yardımcı oldu.Sadece ceza yok tabi ki.Diğerlerinin de farkını görmek için zamanım çok.

Bu Kelebeklerden Daha Önce Görmüşmüydünüz!

Yazar 24 Temmuz 2011 Bilim, Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Bu Kelebeklerden Daha Önce Görmüşmüydünüz!

Danainae – Ithomiini – Godyridina ailesinden Cam kanatlı kelebek.Orta Amerika’da yaşıyor ve gerçekten var! Bu gerçeküstü kelebeğin  fotoğraflarını gördüğünüzde hayran kalmaktan kendinizi alamayacaksınız…

O kadar ilginç yapıları var ki bayılacaksınız. Gerçekten çok güzeller. Doğada kimbilir daha ne kadar çok canlı vardır böyle olağan üstü güzellikte.Buyrun resimleri:

Tuvallette Telefon Kullanmayanınız Var Mı!

Yazar 24 Temmuz 2011 Hayat İşte Blog, Slide | Yorum Yok

Eğlence odaklı yapısıyla birlikte her anımızda ve hayatımızda olmazsa olmaz olmayı başaran akıllı cep telefonları hayatımızın büyük bir kısmında ek bir organ gibi rol oynuyor. Her geçen gün daha da hayatımızla bütünleşen ve vazgeçilmezimiz olmayı başaran akıllı cep telefonları sahiplerinin büyük bir kısmı telefonlarını tuvaletlerde de kullanıyor. Uzmanlar tuvalette telefon kullanımının dikkat edilmesi gereken bir unsur olduğuna değinirken, yapılan araştırmaya göre telefon sahiplerinin %19′u telefonlarını tuvalete düşürüyorlar.

Tuvalete cep telefonlarını düşürenlerin %62’lik kısmı telefonu almak için çapalarken, %38’lik kısmının ise hiçbir çapada bulunmayarak olduğu şekilde cep telefonunu kaderine terk ettiği bildiriliyor.

Benim hiç düşmedi ama bende çok seviyorum kullanmayı.Oyun oynayarak nete girerek tuvalet zamanı bile daha eğlenceli hale geliyo 🙂 İyi birşey midir kötü birşey midir bilmem ama ben seviyorum.Tabi ki düşürmeyeye de büyük dikkat edelim cep telefonlarımıza sahip çıkalım =)