Yazar 21 Ağustos 2011 Bilgisayar, Slide | Yorum Yok

Apple İPad 3 Çözünürlüğünü Arttırarak Geliyor!

Apple, ürettiği teknolojik ürünlerle en iyi marka olan ve yaptığı teknolojik yenilenmeler ile sektörlere yön veren bir firmadır.Bilindiği gibi dünyanın en değerli şirktleri arasında en üst sırada yer alıyor.

Herkesin Apple şirketi aklına gelince beklentilerde tabiki yüksek oluyor ve Apple yaparsa yapar yani kesin yenilenmiştir beğinilecektir gözüyle bakılıyor.

Tablet sektörünün oluşmasını sağlayan ünlü tablet iPad ile piyasaları sarsmıştı. Hayatımıza tablet olgusunu sokan Apple, Steve Jobs ile birlikte gerçekten de atağa geçen bir şirketti, daha sonra iPad 2 geldi, tablet piyasasında iPad ve diğerleri olgusu oluştu, tek başına piyasanın büyük çoğunluğunu elinde tutan Apple, iPad 3 için çalışmaya çoktan başlamıştı.

iPad 3’de teknolojik beklentilerden ekran üzerine yoğunlaşacak olursak, ekran için yüksek çözünürlük herkes için ortak beklenti. 9.7” lik tablet için 2.048×1.536 çözünürlüğü çoktan geliştirilmeye başlanmış durumda.

2012 yılının ilk çeyrekten önce hiçbir şekilde göremeyeceğimiz iPad 3, iPad 2’nin 1.024×768 lik çözünürlüğü dikkate alındığında göz alıcı olacağını söylemek doğru bir söz olur.

Bu yüksek çözünürlük beraberinde bazı sorunları da getirecektir. Örneğin arkadan aydınlatma sorunu ve tabiki en önemlisi güç tüketimi sorunu aşılması gereken problemler olarak Apple mühendislerinin karşısında duracaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir